V letu 2007 sem diplomirala na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani na Oddelku za agronomijo ter se nato vpisala na doktorski študij Bioznanosti, smer Biotehnologija, ki sem ga zaključila leta 2013 in pridobila naziv doktorica znanosti.
Ena izmed najbolj pomembnih delavnic je bila zagotovo udeležba na delavnici Agricultural Omics, European Bioinformatics Institut, ki je potekala februarja 2014 v kraju Hinxton v Veliki Britaniji. Sledila so še ostala izobraževanja v okviru različnih mednarodnih projektov (CropSustain, IAEA, LiveSeeding) ter nacionalnih izobraževanj o pripravi projektov, vodenju ter javnem nastopanju. Vseskozi se udeležujem izobraževanj ter delavnic, ki so konkretno povezane z laboratorijskim-molekularnim delom. Udeležujem se tudi izobraževanj, ki so direktno vezana na delo na specifični raziskovalni opremi, ki je na novo pridobljena v Gentskem laboratoriju na KIS ali na drugih organizacijah pri konzorcijskih nakupih opreme. Opravljen imam tudi tečaj za delo s fitofarmacevtskimi sredstvi.
S 1. 2. 2007 sem se zaposlila na Kmetijskem inštitutu Slovenije na Oddelku za poljedelstvo in semenarstvo kot mlada raziskovalka na področju molekularne biologije in rastlinske genetike. Svoje raziskovalno delo sem po zaključku doktorskega študija v letu 2013 nadaljevala v smeri raziskav na področju populacijske genetike in DNA markerjev ter ga nadalje nadgrajevala z znanji s področij fenomike, genomike ter NGS-based aplikacij pri agronomsko pomembnih rastlinskih vrstah. Genetske in genomske metodologije sem nadalje začela uspešno implementirati v aplikativne smeri na področju preverjanja sortne pristnosti in čistosti različnih vrst kmetijskih rastlin ter v programe žlahtnjenja rastlin. Razvoj bazične znanosti pri mojem delu vseskozi poteka v okviru znanstveno-raziskovalnih projektov in konzorcijev na nacionalni in evropski ravni pri katerih sodelujem in/ali jih vodim. Rezultate uspešno prestavljam znanstveni skupnosti v obliki izvirnih znanstvenih člankov v najbolj uglednih svetovnih revijah z mojega področja dela, kjer opravljam tudi vlogo recenzentke in/ali gostujoče urednice. Prav tako sem aktivna pri predstavitvi rezultatov raziskovalnega dela naših in predvsem tujih konferencah in simpozijih ter v okviru vabljenih predavanj in vodenju delavnic na mednarodnem nivoju kot tudi pri predstavitvah rastlinskih tem v znanstvenih in strokovnih monografijah. Nadvse aktivna sem tudi pri predstavitvi rezultatov strokovni in ostali zainteresirani javnosti, kjer z vsebinami povezanimi z rastlinsko genetiko nasploh, žlahtnjenjem fižola ter občanskim raziskovanjem sodelujem pri soustvarjanju različnih medijskih vsebin na relevantnih socialnih omrežjih, radiu, televiziji in v časopisih. O izjemno bogati publicistični dejavnosti priča 330 bibliografskih enot v evidenci COBISS, od tega je kar 13 izvirnih znanstvenih člankov objavljenih v kategoriji A1. Sem soavtorica pri objavi članka v reviji Molecular Plant (SE 1/238; IF=27,5) in vodilna avtorica treh novih sort navadnega fižola. Od leta 2016 vodim Genetski laboratorij na KIS ter nacionalni program žlahtnjenja fižola. Z letom 2025 sem namestnica predstojnika Oddelka za rastlinsko pridelavo ter vodja Skupine za genetiko in žlahtnjenje. Ob uspešnem raziskovalnem delu in izkušnjah pa je zelo na mestu s hvaležnostjo omeniti tudi moje drugo poslanstvo-družino, ki je vseskozi moj neusahljiv vir motivacije, saj sem na vzporedni poti v znanosti imela čast postati mama štirim sinovom.
V celotnem raziskovalnem obdobju sem kot avtorica ali soavtorica objavila skupno 46 znanstvenih člankov, od tega 43 izvirnih in 3 pregledne. Kot članica projektnih skupin sodelujem pri 4 evropskih projektih, ki trenutno potekajo oz so se ravnokar zaključili (H2020 ERA-NET projekt Diversilience; HE projekt Root2Res, HE projekt LiveSeeding, HE projekt CREDITVibes, PRIMA projekt BrasExplor in H2020 projekt ECOBREED). Trenutno sem vključena v 3 aktivna bilateralna sodelovanja Slovenije z Japonsko, Srbijo in BiH. Na nacionalnem nivoju sem bila v preteklosti vključena v izvajanje 15 različnih bazičnih, aplikativnih ali CRP projektov, financiranih s strani ARRS/ARIS, v letu 2024 pa sem vodila infrastrukturni projekt (VRO), paket 22 za Genetski laboratorij na KIS.
V sklopu mednarodnega sodelovanja trenutno na KIS vodim H2020 projekt INCREASE ter dva ECPGR projekta EVA Boost in ExploDiv. Znotraj mreže ECPGR za zrnate stročnice koordiniram skupino za navadni fižol.
Nedavno sem zaključila z vodenjem projekta ECPGR forEVA ter H2020 ArimNet projekta MedVitis na KIS.
Na Kmetijskem inštitutu vodim tudi projekt RSF-O KISDigi Fižol. V sklopu Javne službe v vrtnarstvu pa od leta 2016 vodim nacionalni program Žlahtnjenja stročnic. Od leta 2021 sem mentorica doktorski študentki, mladi raziskovalki Evi Plestenjak.
V sklopu projektnih in vodstvenih aktivnosti redno organiziram in vodim sestanke, izvajam delavnice ter traininge za slovenske sodelavce in/ali člane različnih projektnih konzorcijev na mednarodnem nivoju. Prav tako se redno udeležujem sestankov, ki so vezani na izvajanje aktivnosti v sklopu nacionalnih in mednarodnih projektov.
Redno izvajam vodenje terenskih vaj za študente Biotehnologije BF UL in ter študente Visoke šole Šentjur. V sklopu obiskov Genetskega laboratorija redno sprejemam in vodim učence, dijake, študente ter različne skupine in jim predstavljam delo v našem laboratoriju. Sem somentorica magistrskim študentom, ERASMUS+ BSc, MSc in PhD študentom iz tujine (Turčija, Slovaška, Grčija), študentom za izvajanje obvezne prakse iz BF UL in FKTT UL ter dijakom BIC pri izvajanju projektnih del v sklopu nacionalnega maturitetnega predmeta Biotehnologija.